Skúsme prehodnotiť prístup


Akonáhle začneme riešiť tému, kam vycestujeme, prídu prvé otázky kam budeme letieť, aké more, aký hotel, all inclusive, apartmán a mnoho ďalších vymožeností, ktoré sú už skôr samozrejmosť. S týmto prístupom sa dostaneme do bodu, že sa nám nebude nič páčiť. Je to kvôli tomu, že si vyberáme z milióna možností najrôznejších vymožeností, ktoré vlastne ani nechceme, len si ich môžeme dovoliť.
 spojené království
Tento prístup je chyba a nikam s ním nezájdeme.
 
Rozmýšlali ste niekedy nad tým, že úplne obyčajná a jednoduchá dovolenka by Vám spravila väčšiu radosť? Načo by sme sa mali trepať do zahraničia k moru, keď aj Slovensko nám vie toho veľa ponúknuť. Spraviť si obyčajný výlet niekam na Slovensku môže byť príjemný zážitok. Na dopravu postačí aj vlak, aj napriek množstvu negatívnych recenzií na železnice nemôžem potvrdiť zlú osobnú skúsenosť.

Meškania sa vyskytnúť môžu, ale všetko sa dá zvládnuť, lístky sú pomerne lacné, pre študentov či seniorov zadarmo, miestenky sa dajú dokúpiť za mizivú sumu, a môžeme vyraziť. Medzi obľúbené destinácie patrí napríklad príroda stredného Slovenska, alebo Vysoké či Nízke Tatry. Samozrejme, destinácií je tu nezpočetne mnoho, avšak tieto sú najvyhľadávanejšie. Pre ilustráciu uvediem, ako by mohol vyzerať päť dňový výlet v rámci Slovenska:
 červený vlak
•   deň 1 :Odjazd vlakom z (Bratislavy) rýchlikom, ktorý ide priamo do stanice Poprad-Tatry. Z Popradu sa presunieme Tatranskou elektrickou železnicou do Tatranskej Lomnice, čo je dedina v srdci Vysokých Tatier. Ubytovanie je tu krásne za prijateľnú cenu aj pre študentov. Nachádza sa tu niekoľko reštaurácií ponúkajúcich všetko, na čo si človek spomenie.
 
•   deň 2 :Podnikneme turistiku vo Vysokých Tatrách. Môžeme si vybrať spomedzi desiatok turistických trás, ktoré nás prevedú najkrajšími miestami našich veľhôr. Náročnosť je len na nás, ale dĺžku si rozplánujeme na zhruba 8 hodín. Jedlo si zaobstaráme v horských chatách.
 
•   deň 3 :Unavení si môžeme ísť oddýchnuť a spraviť si výlet do Starého Smokovca. Je to malebná dedina ponúkajúca rôzne atrakcie. Na obed sa vyvezieme do reštaurácie zubačkou.
 
•   deň 4 : Ráno vyrazíme na Štrbské Pleso, kde môžme stráviť deň, navštíviť wellness, spraviť si vychádzku, vychutnať si jedno z najkrajších miest u nás.
 
•   deň 5 :Pred odchodom si spravíme zastávku na kúpalisku v Poprade, kde si zaručene oddýchneme, nazbierame ďalšie zážitky a už sa aj môžeme tešiť domov.
 pohled z okna
 
Otázka dovolenky je otvorená, čo zorganizujeme je len na nás. Ak sme aj lepšie finančne zabezpečení, stále by sme mali rozmýšľať v rovine, čo nás priťahuje, nie čo všetko si môžeme dovoliť.