Pokuty za STK na čas


Vláda schválila nové pravidla pre chýbajúce STK ak to schváli aj parlament môže to platiť už od nového roka .

Ak neskoro zaplatíte STK alebo emisnú kontrolu môže Vám hroziť pokuta 166 € a ak Vám bude chýbať aj emisná kontrola zaplatíte 322 €. Ak zaplatíte pokutu do 15 dni od udelenia , pokuta sa Vám môže znížiť o jednu štvrtinu  a to z 166 zaplatíte  111 € . Malo by to byť motivujúce pre všetky vodičov vozidiel aby sa čo najkratšom čase vyhli pokutám a urobil EST a emisný kontrolu ešte pred tým ako im uplynie stanovený dátum na kontrolu.

stk

Tento zákon vymysleli preto aby vodiči dodržiavali termíny ktoré majú stanovené, pretože nemôžu jazdiť bez emisnej a technickej kontrole .
Samozrejme že auto musí spĺňať určite normy inak by nesmelo ísť na cestnú premávku kvôli ohrozeniu cestnej premávky a životu na vozovke. A technický stav vozidla musí spĺňať stav vozidla na prepravu osôb.

Ako sa vyhnúť tomu aby ste prešli na STK ?
Pokiaľ máte podozrenie že vaše vozidlo je poškodene alebo nespĺňa norma . zistite problém na vozidla a opravte ho alebo ho dajte do servisu.
Taktiež Vám v servise poradia teda ukážu Závadu automobilu ktoré by neprešlo na technickej a emisnej kontrole.

testování

Samozrejme že čim viac budete o svojom vozidle vedieť tým to môže byť pre Vás lepšie a môžete sa vyhnúť problémom ktoré na Vás čakajú a hlavne nezabudnite na tu kontrolu prísť inak vás čakajú pokuty ako som písal vyššie.
STK bude  rozširovať svoje pracoviská , preto môžete navštíviť ktorúkoľvek , ktorú máte po  ruke , alebo najbližšie k Vám. Ak všetko splníte , budete mať na čas pokoj a znovu STK kontrolu si spravíte keď Vám pridelia dátum. Ten si môžete pozrieť aj na čelnom skle, hoci kedy budete chcieť a nezabudnete že máte ísť na Stk a termín sa blíži .

Ak by sa ešte zmenila platnosť alebo akákoľvek zmena čo sa tík STK a EK kontroly budeme Vás informovať v najbližšom člnku.