Naučte sa tešiť zo života

Vyťažte čo najviac na predĺženie svojej mladosti.

  1. Spomeňte si na skautský sľub- pripomeňte si najmä tú časť, kde sa hovorí o dôveryhodnosti. Pod vplyvom životných problémov veľa ľudí stráca dôveru vo svet a stávajú sa z nich cynici. Je to veľká škoda, lebo keď nikomu a ničomu nedôverujeme, život nám prináša oveľa viac stresu a menej potešenia.
  2. Hľadajte si nových priateľov-byť novým dieťaťom v triede je náročné. Byť však niekde nováčikom nie je ľahké ani pre dospelého, a predsa táto situácia často nastáva. V kultúre, kde je sťahovanie také bežné, je schopnosť nájsť si nových priateľov veľmi potrebná. Pokiaľ si chcete nájsť nových priateľov, najlepšie je začleniť sa do skupinky, ktorá sa zaoberá činnosťou čo vás baví.

sourozenci

  1. Odpustite tým, ktorí vám ublížili-keď budete chvíľu sledovať deti pri hre, najmä tie najmenšie, naučíte sa veľa užitočného o rozvíjaní ďalšieho veľkého daru, ktorým je schopnosť odpúšťať.
  2. Pamätajte, že odpustenie neznamená súhlas-nemusíte sami seba presviedčať, že je v poriadku, ak vám kolega ukradne nápad. V budúcnosti s ním už nemusíte konzultovať svoje návrhy- zrejme bude aj lepšie, Keď to nebudete robiť. Ak si však budete pripomínať, že vám nápad asi ukradol zo strachu, napokon s ním dokážete súcitiť  a odpustiť mu a budete sa cítiť lepšie.
  3. Nechajte si čas na prekvapenia-Keď musíte zvládať veľa úloh naraz- zamestnanie, rodinu, údržbu domu, čas si treba naplánovať. No ak naplánujete každú chvíľku, neostane vám ani trocha miesta na nové objavy alebo prekvapenia.
  4. Objavte v sebe tvorivosť-dajte dieťaťu pastelku a ono nebude strácať čas vyzývaním múzy alebo úvahami o tom, čo povedia kritici. Bude jednoducho kresliť. Dospelí však väčšinou majú podstatne viac tvorivého potenciálu ako deti. Myslím si, že tvorivosť je schopnosť vytvoriť niečo zmysluplné alebo inšpiratívne, niečo, v čom iní ľudia dokážu objaviť význam a zmysel a v tom sú dospelí lepší.

studenti

  1. Rozprávajte príbehy-každý učiteľ, ktorý niekedy zisťoval prečo dieťa neprinieslo domácu úlohu, vám potvrdí, že deti si dokážu výborne vymýšľať. A nerobia to iba v prípade núdze. Deti si vymýšľajú príbehy pre číre potešenie z vymýšľania a rozprávania. Rozprávať príbehy je ďalší spôsob tvorivého vyjadrovania.
  2. Oslavujte narodeniny-deti milujú oslavy narodenín, lebo chápu, o čo pri nich ide. Oslava narodenín nie je na to, aby sme sa trápili, že sme o rok starší. Ide o to, pobaviť sa a byť s ľuďmi, ktorých máme radi.
  3. Ostaňte večne mladí-najlepší spôsob na to, aby sme svet vnímali ako čarovné miesto, je tráviť čas s deťmi.

2.0
01