Kultúrne podujatia


Pokúsim sa Vám dať teda pár dobrých tipov, kam sa oplatilo ísť pozrieť. Budem sa venovať kultúrnym slávnostiam na Slovensku.

•        Festival Pohoda sa konáva v Júli. Na tento festival Vám odporúčam ísť, pokiaľ máte radi hlasitú hudbu a zábavu. Pódiá budú porozdeľované podľa žánrov, kapiel. Takže festival si môžu prísť vychutnať fanúšikovia rockovej a punk- rockovej hudby, hip- hoperi, techno nadšenci, ale aj neutrálne typy, ktorých potešia popové kapely. Ak Vás už hudba omrzí, na festivale môžete navštíviť aj divadelné predstavenie, alebo sa zapojiť do diskusie o literatúre. Lístok sa oplatí objednávať vopred na internete, kvôli každoročnému veľkému záujmu verejnosti.

•        Jánošíkove dnisa uskutočňujú v Terchovej. Zábavu zažijú skôr straršie, ale aj mladšie generácie. Je to taký festival pre celú rodinu. Od vnuka až po dedka. A takisto doporučujem všetkým, ktorí si ctia slovenskú kultúru. Tento festival býva začiatkom Augusta. Jedná sa o skutočné ľudové slávnosti, ktoré sa uchovávajú až dodnes. Daný festival je takisto každoročne obľúbený medzi turistami zo zahraničia, ktorí na Slovensko pravidelne radi zájdu pozrieť tento ľudový festival.

•        ART Film fest kytara– jedná sa o každoročný festival venovaný filmovému umeniu na Slovensku. Budeme mať možnosť na vlastné oči vidieť osobnosti slovenského filmu. Na tomto festivale však dostávajú priestor aj začínajúci umelci, rodiace sa talenty na slovenskej filmovej scéne.

housle

Hudobný festival Červeník býva každý rok v Auguste, v malej obci Červeník, okres Hlohovec. V tejto malej a tichej obci Vás čaká populárny festival populárnej, rockovej, punkovej hudby. Konáva sa pri futbalovom štadióne, ktorý bude plný stánkov s občerstvením a dobrého piva. Okrem tejto zábavy pre neskrotné povahy budete mať možnosť ísť sa pozrieť do obce. Bude Vás tam čakať pohostinstvo u Mihálika a tam ste pozvaní na ľudové slávnosti. Ľudová zábava sa bude konať aj posledný deň na štadióne. Gitary nahradia valašky.