FBI a WWW


Ako som spomínal, nájde sa veľa autorov webových stránok, ktorí nám poskytujú služby svojej webovej stránky zdarma. Je to ich rozhodnutie a my ako spoločnosť to s úsmevom na tvári berieme. Predsa myšlienka, že si každý večer môžem stiahnuť napríklad film, alrbo obľúbenú hudbu, je skvelá. Avšak priznávam, že sa jedná o porušovanie autorských práv tvorcov danej zábavy. Ale internet je predsa plný multimédií a takýchto stránok.

www

Pamätáte na stránky ako Megaupload a Kickass? V oboch prípadoch sa jednalo o populárne a navštevované stránky, ktoré uživateľom poskytovali zábavu v bezplatnej forme možného stiahnutia rôznyh súborov. Či už sa jednalo o filmy, hudby, hry. No práve tým, že sa stali stránky populárne a navštevované, prilákali aj pozornosť FBI, ktorá týmto stránkam zakázali prístup a tvorcom hrozí súd a mastná finančná pokuta. Na prípad Megaupload ako aj na stránku si zrejme pamätáte. Prípad je starý približne osem rokov. Dovtedy som aj ja stránku navštevoval a sťahoval som z nej potrebné súbory.

sítě

Jedno ráno som mal zapnutý TV a TV novinách som počul reportáž o zablokovaní tejto stránky a následnom súdnom konaní, ktorí sú za stránku zodpovední. Následne chodili reportáže, ako ľudia vyšli protestovať do ulíc, aby ich obľúbená www stránka opäť bola legálna a samozrejme aby jej autori dostali slobodu. Avšak protesty spoločnosti z viacerých národov neuspeli. Neviem, čo sa stalo s tvorcami, tušímm dostali finančnú pokutu. Ale isté je, že stránka už nefunguje a takisto FBI blokuje iné populárne stránky.

wi-fi

Ja sa však pýtam, prečo neblokuje nepreverené reklamy, z ktorých je jasné, že trištvrtina z nich sú podvody a podvodníci pri každej takejto Ad reklame pýtajú naše údaje. Ďalej na weboch nájdeme nemorálne obsahy a videá, dakedy detskú pornografiu a podobné zvrhlosti. Prečo FBI neblokuje takéto stránky?