Autom po Slovensku

Pokiaľ ste rodina s deťmi, zamilovaný párik, či partia mladých ľudí, skúste si vyraziť na niekoľko dní autom po našej rodnej krajine. To, že je Slovensko malá krajina, bude tentokrát výhodou. Na malom území sa tu totižto nachádza množstvo pamiatok a prírodných krás. Stačí sa len zbaliť a vyraziť na road trip.

hrad

Najväčšou výhodou takéhoto výletu je jeho flexibilita. Je síce jednoduché zaplatiť si dovolenku v cestovnej kancelárií, ale budete tak viazaní na jedno konkrétne miesto, jeden konkrétny hotel. Ak sa však zbalíte a vyrazíte po našej krásnej krajine, naskytne sa vám hneď niekoľko možností, kam sa vybrať. Plány môžete ľubovoľne meniť. Nečakane sa zhoršilo počasie? Navštívte najbližší hrad alebo kaštieľ. Je vám v rozpálenom aute príliš horúco? Zastavte sa pri najbližšom jazere alebo vodnej nádrži. Fantázií sa medze nekladú.

Pre lepší prehľad si stiahnite niektorú z aplikácií, ktoré sú určené pre turistov na Slovensku. Po zadaní svojej polohy rýchlo zistíte, aké pamiatky v okolí si netreba nechať ujsť.

            Ako je to s ubytovaním?
Ubytovanie  nemusíte riešiť vopred. V turisticky vyhľadávaných lokalitách množstvo miestnych poskytuje nocľah a dokážete si nájsť ubytovanie veľmi rýchlo. Samozrejme, bude dobré, ak si vezmete so sebou aj stan. Hlavne pre deti je campovanie obrovským zážitkom.

turistika

            Ktoré destinácie si určite pridať na svoj zoznam?
Tatry  –či už Vysoké alebo Nízke. Bola by obrovská škoda nezájsť aspoň na jednu túru. Vyberajte si ju samozrejme podľa náročnosti.
Orava prekrásny kút Slovenska. Minimálne navštívte Oravský hrad, no ten ani zďaleka nie je všetko, čo táto lokalita ponúka.
Bojnice – výborný tip na celodenný výlet. Oplatí sa vidieť zámok i zoologické záhradu.
Slovenský rajvyberte si túru podľa náročnosti a toto miesto vás presvedčí, že je ozajstným rajom.
Pieniny – mesto na severovýchode si zaslúži tiež vašu pozornosť. Ak budete v okolí, zastavte sa splaviť Dunajec. Očarí vás jedinečná atmosféra.
Z miest, ktoré sa oplatí navštíviť,  môžeme spomenúť Bardejov, Banskú Štiavnicu, Levoču, Bratislavu, Košice a mnoho iných. Z množstva hradov a jaskýň si takisto môžete vyberať.
Snáď vás článok oslovil a inšpiroval. Krásy totiž nájdeme aj na našom malom Slovensku viac než dosť. Tak hurá za dobrodružstvom!