Ako farby ovplyvňujú našu náladu?


Farby na človeka vplývajú veľmi intenzívne. Niektoré nám udrú do očí, iné si ani nevšimneme. A to môže byť dobrá rada pre tých, ktorí radi svojím oblečením upútajú pozornosť. Vedeli ste o tom, že podľa toho aké je počasie si zvolíme farbu svojho oblečenia a vôbec si to nemusíme uvedomovať ? Čo tieto farby znamenali v minulosti?

tkanina

1.      Červená
Táto farba v minulosti symbolizovala krv. V dnešnom svete znamená zmyselnosť a považuje sa za erotickú farbu. Ak chcete zažiariť v spoločnosti a byť stredom pozornosti a symbol atraktivity, určite si oblečte červené šaty. Radí sa medzi veselé farby, preto si ju ľudia často obliekajú, keď je pekné slnečné počasie a pofukuje príjemný vietor.

2.      Modrá
V minulosti táto farba symbolizovala božskosť. Dnes je to farba, ktorá v spoločnosti na ľudí pôsobí veľmi ukľudňujúco a sympaticky. Je to farba, ktorou vyjadrujeme svoju priateľskosť. Keď sa však zameriame na počasie, často si túto farbu obliekajú ľudia, keď je pekne a vonku prší.

3.      Sivá, čierna
Táto farba v minulosti znamenala plodnosť a často krát aj smrť. Dnes je však všeobecne známe, že je to farba elegancie. Niektorí ľudia čiernu farbu radia do skrine, pretože zoštíhľuje. Čo sa týka počasia, vnímame pochmúrnosť sveta okolo nás. Preto si čiernu obliekame, keď je vonku zamračené a prší.

čočka

4.      Žltá
Táto farba kedysi znamenala večnosť, nadprirodzenosť a svetlo. Svetlo znamenala aj biela farba. Dnes znamená veselosť, detskosť, hravosť. Žltú farbu nemá veľa ľudí v láske. Keď však vidíme, že si niekto obliekol túto farbu pritiahne našu pozornosť ako magnet. Žltú farbu nosíme najčastejšie v období leta a v prežiarených slnečných dňoch.

Farby ovplyvňujú našu náladu a taktiež ovplyvňujú náladu nášho okolia. Vplýva na nás počasie, nálada, dokonca i farba steny v miestnosti, v ktorej sa nachádzame. Hlavne počasie má veľký vplyv na to, čo si oblečieme.