AJ UPRATOVANIE MÔŽE BYŤ ZÁBAVNE !


Poznáte to, každodenné rituál  ktorému sa nevyhnetie. Upratovanie po svojich deťoch, neporiadnom manželovi, ale po veľkej párty a vy ste koncoch.  Keď uvidíte neporiadok , len krútite hlavou, ako sa tento neporiadok stal. Sú dni keď Vás to nebaví , nechce sa vám a najradšej by ste robil úplne niečo iné. Ale aj upratovanie  môže byť zábavne. Prečítajte si návod ako si spríjemniť upratovanie vo vašej domácnosti.

kyblík

•Pustite si hudbu a začnite .
•Skúste začať od konca. Tam kde je väčší bodrel, pretože keď si ho upracete ako prvý je mať pocit že ste urobili kus veľkej  roboty a za to si môžete dať odmenu. Najväčší bodrel sa nachádza v detských izbách. Otvorte si okno vyvetrajte si a nechajte čerstvý vzduch prúdiť izbou. Poskladajte oblačenie a potom sa presuňte na drobnosti a hotovo. Detská izba je uprataná. Pomalí s môžete presunúť do ďalšej izby.

•Potom sa presuňte do obývačky. V obývačke sa bodrel nájde vždy. Neuprataná sedačka, rozliata káva alebo iní nápoj na stole, bodrel na zemi, prach na poličkách a elektrotechnike, oblečenie je tam kde nemá a Vy sa chytáte za hlavu kam ste to vôbec prišli.  Ale nezúfajte a choďte pekne od začiatku. Začnite oblečením, poukladajte ho a nechajte vašich členov rodiny aby si oblečenie uložili na do skríň.   Máte rozliaty nápoj na stole ? Nevadí , je to tekutá látka ktorá sa dá vždy utrieť aj keď nechcete , nemôžete to nechať tak. Pokiaľ máte deku na sedačke a máte ju večne rozhádzanú nezúfajte. Existuje deka ktorá má naťahovaciu gumu ktorá sa uchytí o sedačku a vaša deka sa nikam nepohne a ostane vždy taká akú ste ju nechali. A je aj odolná voči vašim deťom ktoré radi skackajú po posteliach a sedacích setoch. Už sa Vám nechce upratovať prach na poličkách ? Ak ste odpovedali áno, máme pre Vás riešenie. Požuvajte prostriedok ktorý odstráni prach na niekoľko mesiacov. Tento prostriedok kúpite v drogériách ale účinok je neuveriteľný.

ložnice
 
 
 •Samozrejme pokiaľ máte čas ,  doprajte si krátky oddych ktorý využijete len pre seba. Môžete si dať kávičku alebo si dať dezert a potom môžete pokračovať. Pozor nedávajte si prestávky dlhšie ako 10 minút, pretože potom sa Vám už nebude chcieť.

 Na koniec kuchyňa a kúpeľňa. Pokiaľ zanechal Váš manžel bodrel po varení mate dve možnosti. Buď donútite manžela, aby si po sebe
poupratoval, čo bude dosť náročne, alebo sa pustite do boja s kuchyňou. Existuje pravidlo- dobrý kuchár si po sebe poupratuje, no toto pravidla nie je vždy pravidlom. Používajte vždy prostriedky ktoré vám zjednoduší prácu. Potom si zapnite umývačku vložte nádobie do umývačky a len zľahka pretriete linku s vlhkou handričkou. A máte hotovo.  

Kúpeľňu nejak špeciálne upratovať. Stačí ak poukladáte uteráky a dáte veci na svoje miesto a voala máte hotovo.
Príslovie čistota pol života pozná každý. Ale niekedy sa upratovanie dá urobiť aj formou zábavy. Preto  na každé upratovanie si určte ciel a po každom prekonanom cieli si dajte nejakú odmenu.

pokoj

Celkový čas upratovania je približne jedna hodina. Ale pokiaľ chcete upratovať  dá sa  aj kratšie ak Vás upratovane baví. Vaša domácnosť  len žiary čistotou ale aj vaša rodina ocení vašu prácu a neminie Vás pochvala od vašich blízkych aj keď túto pracú robíte každý deň vždy sa nájde niečo čo sa vo vašej domácnosti neupratovalo už veľmi dlho a Vaši blízky si to určite všimnú. Samozrejme ako som písal už na začiatku tohto článku upratovanie si zvoľte štýlom hrou a pôjdete to samo a budete sama prekvapená ako ste rýchlo upratali Vašu domácnosť.